Avni Dervishi: Gratë shqiptare, zëri i fuqishëm i një shoqërie që kërkon ndryshimin!

Avni Dervishi: Gratë shqiptare, zëri i fuqishëm i një shoqërie që kërkon ndryshimin!

  Politolog dhe globalist i përmasave të mëdha Avni Dervishi është një nga modelet më të mira të shqiptarëve të suksesshëm
Read More
Seminari ‘’Mental make up’’ & ‘’Ti je forcë krijuese’’ mbërrin në Prizren , si të gjeni rrugën drejt pozitivitetit!

Seminari ‘’Mental make up’’ & ‘’Ti je forcë krijuese’’ mbërrin në Prizren , si të gjeni rrugën drejt pozitivitetit!

’’Dilni nga zona juaj e rehatisë dhe gjeni rrugën tuaj drejt suksesit’’ , - kjo është motoja e seminarit që
Read More
Shpresa Rupar: Duaje veten, dashuro jetën

Shpresa Rupar: Duaje veten, dashuro jetën

Shpresa Rupar është një shqiptare e suksesshme e cila e ka zhvendosur prej vitesh jetën e saj në Ljubljana të
Read More
Artiola Toska: Gratë shqiptare duhet të bëjnë më shumë për të realizuar veten

Artiola Toska: Gratë shqiptare duhet të bëjnë më shumë për të realizuar veten

Artiola Toska Gratë shqiptare duhet të bëjnë më shumë për të realizuar veten E kujdesur, miqësore dhe harmonike , ajo duket se
Read More
Negativiteti i tyre nuk ka të bejë fare me ju

Negativiteti i tyre nuk ka të bejë fare me ju

Të gjithë janë duke luftuar per te fituar betejat e tyre Te gjithë duam që të kemi kontroll në jetën tonë
Read More
Suksesi i Global Woman ne Hollywood dhe fustanet pink

Suksesi i Global Woman ne Hollywood dhe fustanet pink

Suksesi i Global Woman ne Hollywood dhe fustanet pink Një iniciativë e grave të guximshme nga vende të ndryshme u bashkua
Read More
MasterMind Class: Tri mënyra për të arritur sukses

MasterMind Class: Tri mënyra për të arritur sukses

MasterMind Class Tri mënyra për të arritur sukses   Para 20 vitesh, ekzakt në vjeshte te vitit 1997 ishte casti kur mendova
Read More
Si e gjeta forcen krijuese

Si e gjeta forcen krijuese

Alma Topalli Si e gjeta forcen krijuese Alma është një grua e suksesshme , po aq edhe e fortë dhe kurajoze në
Read More
Fuqizimi I Gruas – Fuqizimi I Mendjes

Fuqizimi I Gruas – Fuqizimi I Mendjes

Fuqizimi I Gruas – Fuqizimi I Mendjes Hotel Plaza – Tiranë Date, 17 Nëntor Ora 09.00 – 17.00 Seminar 1 ditor me psikologen Mirela
Read More
Endrit Mërtiri, fotografi fatlum në krah të Irina Shayk

Endrit Mërtiri, fotografi fatlum në krah të Irina Shayk

Endrit Mërtiri, fotografi fatlum në krah të Irina Shayk   Ai është i ri, i suksesshëm, por mbi të gjitha me
Read More
PARA SE TE ANKOHENI

PARA SE TE ANKOHENI

NGA MIRELA SULA   Para se të ankoheni Përse nuk jeni akoma aty ku doni Aty ku meritoni Aty ku ju takon te jeni… Pergjigjigjuni me
Read More
KUR LINDI LINDA

KUR LINDI LINDA

Shumëkush mund të pyesë përse zgjodha time motër si personazh kopertine për të ndarë historinë e saj me një audiencë
Read More
7 VEPRIME QE TE COJNE NE SUKSES

7 VEPRIME QE TE COJNE NE SUKSES

Nga Mirela Sula* Natyra njerëzore është gjithmonë në kërkim të shprehjes së harmonisë në të gjitha dimensionet.   1. Aktivizoni këtë harmoni brenda
Read More
20 GRA SHQIPTARE NE ANGLI

20 GRA SHQIPTARE NE ANGLI

JA PSE ME KANE FRYMEZUAR NE 2015   Vera Ora - një grua e suksesshme në profesionin e saj si psikiatre, dhe një
Read More
JETA ESHTE ME BUKUR KUR E NDAN ATE QE KE ME TE TJERET

JETA ESHTE ME BUKUR KUR E NDAN ATE QE KE ME TE TJERET

Adelina Badivuku Çdo fund viti duket se është bërë traditë që shqiptarët e mrekullueshëm të Kosovës të cilët jetojnë në Londër
Read More
NE RRUGETIMIN HYJNOR TE XHEVAT LIMANIT

NE RRUGETIMIN HYJNOR TE XHEVAT LIMANIT

Gjendemi në një “institucion” të veçantë. Duket se ka njehsuar tokën me qiellin dhe gjithë universi gjendet brenda dhe rrotull
Read More
MESAZHI YNE I FUNDVITIT PER SHQIPTARET

MESAZHI YNE I FUNDVITIT PER SHQIPTARET

Inva dhe Hetem Ramadani Nga Mirela Sula Gjithmonë e kam ndjekur me admirim historinë e tyre të dashurisë dhe gjithnjë kam
Read More
SI I KTHEVA DESHIRAT NE SUKSES

SI I KTHEVA DESHIRAT NE SUKSES

Mizoza Thaqi Në një kohë kur të gjithë ankohen për krizën financiare, humbjen e vendeve të punës dhe mungesa e vështirësi
Read More
VIZITA IME NE SHTEPINE E BARDHE & CMIMI NGA PRESIDENTI

VIZITA IME NE SHTEPINE E BARDHE & CMIMI NGA PRESIDENTI

Ermira Babamusta Ermira Babamusta u dekorua me medaljen ari nga Presidenti Obama dhe Shtëpia e Bardhë “Çmimi i Presidentit për Shërbim
Read More
KESHTU SILLET QEVERIA ME GRATE

KESHTU SILLET QEVERIA ME GRATE

Miranda Haxhia Mirandën e kam njohur prej vitesh fillimist përmes librave të saj, më pas prej shkrimeve të ndryshme, e sigurisht
Read More

Featured Post
Avni Dervishi: Gratë shqiptare, zëri i fuqishëm i një shoqërie që kërkon ndryshimin!
  Politolog dhe globalist i përmasave të mëdha Avni Dervishi është një nga modelet më të mira të shqiptarëve të suksesshëm nëpër botë. Një specialist...
Read More
Seminari ‘’Mental make up’’ & ‘’Ti je forcë krijuese’’ mbërrin në Prizren , si të gjeni rrugën drejt pozitivitetit!
’’Dilni nga zona juaj e rehatisë dhe gjeni rrugën tuaj drejt suksesit’’ , – kjo është motoja e seminarit që Alma Topalli Prendi dhe Shpresa...
Read More
Shpresa Rupar: Duaje veten, dashuro jetën
Shpresa Rupar është një shqiptare e suksesshme e cila e ka zhvendosur prej vitesh jetën e saj në Ljubljana të Sllovenisë. Ajo ofron trajnime individuale...
Read More
Mirela Sula
MONETISE YOUR MIND 16TH FEBRUARY 2018,13:30PM - MAIN STAGE, Olympia London